| Legos a întrebat:

Buna! Imi puteti spune va rog daca la profilul sportiv bacul se da la romana ca la real sau uman? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Se da normal si obligatoriu la lb.romana si istorie!
apoi vei da proba la alegere a profilului și specializării!
Înainte de acestea vei da competentele lingvistice si digitale : proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna
-(proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu
-proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

| Legos explică (pentru Ciprian09):

Eu intrebam daca bacul la romana are subiectele ca cei de la profilul real sau uman, pentru ca multi spun ca se da ca la real.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Legos):

Salut,ti am scris toate chestiile care se dau in perrioada bacului, si da, eu am dat aceeasi chestie ca la profilul real! este aceeasi materie ca la oricare alt liceu!

| Lovelife00018 a răspuns:

Am un prieten la sportiv si la romana a avut aceleasi subiecte ca cei de la real. Nu are cum sa va dea ca la uman, cel putin la romana, pentru ca ei au materie in plus fata de real si nu ar avea sens. Banuiesc ca la istorie si geografie e subiect unic. Cel mai bine ar fi sa intrebi un profesor de la clasa, sigur stie mai multe