| Estera123 a întrebat:

In cazul in care o persoana din promotia 2007-2008 da Bacalaureatul anul acesta, notele de la scris se vor cumula cu cele de la oralul dat in anul 2007-2008? Adica se face media notelor de la scris din anul 2012 cu cele de la oral din 2007-2008? Sau se face doar media notelor de la scris din Bacalaureatul din 2012?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se cumuleaza nimic, bacalaureatul trebuie dat integral acum. Numai bine!

| Estera123 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si ce o sa se intampla cu notele de la oral? Se transforma in calificative?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Estera123):

Cred ca da, el acum da bacalaureatul integral.

| Estera123 explică (pentru Ioandelasal):

Nu. Oralul la Limba Romana si cel la Engleza au fost 'echivalate'. Ramasese sa dea proba digitala si probele scrise.

| Natiiiiiii a răspuns:

Se face doar media notelor de la scris din bacalaureatul din 2012.