| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
In ce consta proba orala la romana?
Adica imi va da sa extrag un bilet si sa spun un comentariu de la o opera care am studiato?, sau imi va da un text la prima vedere cu 3 cerinte de ex: ce tip de text este, ce tip de receptor, realizati un argument despre...
Va rog lamuriti-ma si pe mine ca profa noastra nu prea ne ajuta.

3 răspunsuri:
| Cherry94 a răspuns:

Hello, proba la oral consta din rezolvarea a doua exercitii (ce tip de text este, cui ii e adresat, de unde stii cui etc) si un al treilea discutie libera, generala, ma refer 2 strict pe tematica invatata in manual al treilea sa argumentezi o anumita tema.

| yonutz6399 a răspuns:

Daca nici 'studiat-o'' nu poti scrie..nu iei bacul

| Gabitzu246 explică (pentru yonutz6399):

LOL, mai gresesc si eu cand scriu pe calculator, stai linistit ca stiu sa scriu.