| BBAlyss a întrebat:

Buna
In clasa a-9-a, la geografie si biologie se mai folosesc caiete lungi? Sau se folosesc caiete normale de romana?

13 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Nu vorbesc din auzite, am terminat profilul acesta. NU se folosesc caiete lungi, biologie faci 2 ani, iar un caiet dictando A5 e mai mult decat suficient. La geografie profesorul ti-ar cere chiar un caiet studentesc pentru ca e multa materie. In liceu, profii sunt interesati sa vii la ore si sa scrii, nu pe ce anume ( da, sunt unii care au anumite preferinte, dar nu in legatura cu asa ceva, in liceu cunosti doi termeni in materie de caiete: A5 si A4, punct ).

| Scherimuvi a răspuns:

Cum vrei dar normal caete normale de romana de alea mici

| danyelo112 a răspuns:

Se folosesc caiete de astea lungi.si in cl a 10-a, si a 11-a si a 12-a.

| Lummy a răspuns:

Daca vrei tu.

| sergiu2222 a răspuns:

Depinde de profesor big grin noi la geografie nu mai folosim caiete lungi din cls a 6-a

| KaRy a răspuns:

Depinde de pretentiile profesorilor. Dar se folosesc si cele lungi si cele normale.

| Isabellpink a răspuns:

Poti sa folosesti de care vrei tu.Nu este important pe ce scrii atat timp cat scrii :p cred ca de parerea asta sunt profesorii.O zi buna!

| greeneyesforever25 a răspuns:

Lungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,se folosesc si in liceu(indiferent de clasa), dar sunt si unii profesori care accepta si caiete de limba romana.In orice caz, caietele speciale sunt o alegere mai buna, avand in vedere faptul ca vei avea si desene/schite de facut.

| OanaAndreea16 a răspuns:

Noi nici in a 8a n-am folosit da-lea. profesorii au acceptat caiete de romana, conteaza sa scrii pe ele.

| myangel_8969 a răspuns:

Eu am folosit caiet normal de romana, acum depinde si de ceea ce iti cere profesorul

| Dannaa a răspuns:

Se folosesc caiete student de romana.winking

| si4001 a răspuns:

Se folosesc caiete lungi...