| Teacher21 a întrebat:

Intreb pentru cine cunoaste, daca termin licenta in Administratie si Afaceri si fac un master in Managementul Educatiei, se echivaleaza? In special intreb pentru Univ din Bucuresti

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic da, pentru ca masterul poate fi si de completare nu numai de aprofundare dar gasesti pe site la sectiunea admitere ce tipuri de absolventi accepta ei.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa se echivaleze cu ce? Intrebi daca ai voie? Da, poti.

| Teacher21 explică (pentru Bondarel99):

Da, in sensul daca eu vin din domeniile de licentiere " Economie " si " Administratie " si fac masterul in Managementul Educatiei care este in domeniul Stiintele Educatiei, e ok?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Teacher21):

Teoretic da, pentru ca masterul poate fi si de completare nu numai de aprofundare dar gasesti pe site la sectiunea admitere ce tipuri de absolventi accepta ei.