| oanaoa25 a întrebat:

Buna,la Laurian Botosani se face germana?

Răspuns Câştigător
| BiTW a răspuns:

Hmm, dacă zici că profesoara e dificilă cred că știu despre cine vorbești. Așa era și pe vremea când am făcut și eu cu dânsa, avea niște pretenții uneori cam prea exagerate și la notare era la fel de severă precum profesorii de la materiile principale, poate chiar și mai mult. Oricum, eu am făcut doar un an, nu am cunoscut-o suficient de bine, dar îmi aduc aminte că se ocupa de noi și chiar înțelegeam de fiecare dată ce ne explica în timpul orelor.

Sincer să fiu, nu cred că se mai studiază la vreun alt liceu din oraș limba germană. Sunt în schimb absolvenți ai Facultății de Litere în oraș care au studiat limba germană și care oferă meditații (de regulă nu cer mult pe o ședință și chiar se implică, fiindcă se află la început de carieră în învățământ și vor să-și facă o imagine bună). Te sfătuiesc să te interesezi și să iei legătura cu ei, asta dacă dorești neapărat să te pui la punct cu germana. happy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Colegiul Naţional "A. T. Laurian" Botoşani NU se face Limba Germană, doar Engleză şi Franceză :)

Vezi detalii la linkul :
http://laurian.ro/educatie/catedre-si-comisii

Toate cele bune.

| BiTW a răspuns:

Bună! Cel puțin acum 2 ani, în Botoșani se studia limba germană numai la Liceul Teoretic "Grigore Antipa", fostul sanitar. E o doamnă acolo foarte bine pregătită și dacă dorești să înveți germana, cu siguranță dânsa te-ar putea ajuta.

| oanaoa25 explică (pentru BiTW):

BiTW,eu sunt la Sanitar si fac germana dar vreau sa fac in continuare, si am o profesoara nasoala si intreb ca in clasa 12 se da proba la o limba straina si as vrea la germana. happy

| BiTW a răspuns (pentru oanaoa25):

Hmm, dacă zici că profesoara e dificilă cred că știu despre cine vorbești. Așa era și pe vremea când am făcut și eu cu dânsa, avea niște pretenții uneori cam prea exagerate și la notare era la fel de severă precum profesorii de la materiile principale, poate chiar și mai mult. Oricum, eu am făcut doar un an, nu am cunoscut-o suficient de bine, dar îmi aduc aminte că se ocupa de noi și chiar înțelegeam de fiecare dată ce ne explica în timpul orelor.

Sincer să fiu, nu cred că se mai studiază la vreun alt liceu din oraș limba germană. Sunt în schimb absolvenți ai Facultății de Litere în oraș care au studiat limba germană și care oferă meditații (de regulă nu cer mult pe o ședință și chiar se implică, fiindcă se află la început de carieră în învățământ și vor să-și facă o imagine bună). Te sfătuiesc să te interesezi și să iei legătura cu ei, asta dacă dorești neapărat să te pui la punct cu germana. happy

| oanaoa25 explică:

BiTW,eu sunt la Sanitar si fac germana dar vreau sa fac in continuare, si am o profesoara nasoala si intreb ca in clasa 12 se da proba la o limba straina si as vrea la germana. happy