| MoonLight7 a întrebat:

La liceu am ales profilul mate-info. Si diriga ne-a zis ca e cel mai greu profil din liceu. Si m-a cam speriat cu asta laughing. Eu am ales acest profil deoarece vreau sa am sanse la o facultate f buna si pentru ca ma descurc la matematica, informatica nu stiu cat de dificila e dar vreau sa prind ceva, si la chimie misc, mai putin fizica :-s. Si moooor de fricaa ca n-am sa inteleg nimic si ca am sa iau numai note foarte proaste crying.

Răspuns Câştigător
| KinoAndreea a răspuns:

Nu fi speriata orice in lume e usor daca lupti pentru ceea ce vrei, munceste si invata si nu ai sa iei note proaste.nu ar trebui sa fi speriata.happy

4 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

E un profil greu, intr-adevar, urmat de un Bac mai greu decat admiterea la facultatea de Mate-Info, de exemplu, dar daca iti place matematica si o vei invata constant, nu ai de ce sa ai probleme. Este normal ca la inceput sa ai si note proaste, pentru ca profesorii nu va cunosc si vor fi rezervati in privinta voastra cel putin pana la sfarsitul primului semestru. Sanse la o facultate buna ai dupa ce termini orice profil, totul depinde de ceea ce iti doresti tu. Daca vrei sa faci Politehnica sau o facultate de Informatica dupa ce termini, fii sigura ca alegerea ta e buna.winking Mult succes!

| luiza a răspuns:

Nu fi asa de speriat/a ca nu e dracul asa de negru. Daca inveti nu ai cum sa iei note mici, daca ai intrat la o astfel de sectie se cheama ca ai avut note bune deci esti buna la invatatura.

| FlorinDiablo a răspuns:

BeingJustMe asa imi spunea si tataiewinking E destul de dificil daca vrei sa ai medii cat de cat bune adica sa nu mai ai viata personala daca vrei sa ai medii bune.Iti spun eu ca am fost acl si m-am mutat la stiinte e multa bataie de cap

| KinoAndreea a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Pai daca esti un elev care invata repede din clasa si intelege lectia iar acasa trebuie doar so citeasca de vreo 2 ori asta e f usor si poti merge la orice profil doresti cat de greu sau usot e. dar daca iti trebuie mai mult timp sa inveti si sa prinzi exercitiile ar trebui profil mai usor.asa sunt eulaughing.am ales bio-chm sunt speriata de chimie nu itneleg aproape nimic dar imi plac animalele si as vrea sa ajung veterinar.iar my bff mi-a spus ca asa era si ea in a noua (acum e intra 10) si a aflat ca nu mai trebuie sa dea ex decat la rom, mat ogligatoriu si de ales intre geogra, bio si chm.si nah...ma bucurlaughingsmug