| Commapoint a întrebat:

La liceul de arte plastice pe profilul arhitectura trebuie sa stii foarte multa mate? Cum se face? Multumesc, funda

4 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Probabil, eu stiam ca desenul e baza.

| EllaMazerschi a răspuns:

Vei face doar 2 ore de mate pe saptamana.

| qxeenbee a răspuns:

La liceul de arte plastice nu se face arhitectura. Sunt licee speciale pentru arhitectura, dar nu se incadreaza la arte plastice. Iti trebuie intr.o anumita masura, in special geometria. Pe langa desen si constructie trebuie sa stii desenul tehnic si putina geometrie. De aceea, cei ce sunt la Mate info pot aplica la arhitectura.

| Commapoint explică (pentru qxeenbee):

La liceul de arte plastice hans mattis teutsch din Brasov sunt doua profiluri Arhitectura, arte ambientale si design si celalalt Arte plastice si decorative.Eu voiam sa stiu daca imi trebuie foarte multa matematica daca ma duc pe arhitectura, arte ambientale si design.