| Nimeni91 a întrebat:

Buna! La simularea de la limba romana la clasa a 11 a ce opere literare ale lui Sadoveanu intra? "Hanul Ancutei" sau "Baltagul", pot alege una dintre acestea doua?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să nu anticipăm: așteptăm subiectele și apoi ne pronunțăm, nu are rost să ne dăm doar așa, cu părerea

| Nimeni91 explică (pentru sierra1):

Voaim soar sa stiu daca pentru o eventuala simulare a anului acest va trebui sa invat si operele sadoveniene, daca si acest scriitor este cuprins in programa.

| sierra1 a răspuns (pentru Nimeni91):

Nu știe nimeni, poate nici nu dai simulare

| florin926481f a răspuns:

Se mai dau simulari in a 11 a?
Eu stiam ca nu