| zinsi a întrebat:

Buna m-am uitat pe net la competente la engleza si
B2-B2-A2-B2-B2 adica ce ar veni prima oara listening speaking etc?
si eu am avut proba echivalata de ce am un A2 sau au gresit ei trecuie sa vb cu ei?

Răspuns Câştigător
| babyangel a răspuns:

Pai daca ai cambridge luat calificativele astea nu mai conteaza. oricum competentele nu sunt bune la nimic...

4 răspunsuri:
| Choco a răspuns:

Pai daca ai B2 la toate ce mai conteaza care ii listenins si care is restul? happy si daca ai un A2 probabil ca atata meritai la proba aia sau au gresit ei. cel mai bine e sa te interesezi si sa iti corecteze daca au gresit. insa oriqm diploma asta nu prea conteaza si e valabila doar 2 ani

| babyangel a răspuns:

1. Intelegerea textului citit
2. Producere de mesaje scrise
3. Intelegerea textului audiat
4. Producerea mesajelor orale
5. Interactiune orala (participare la conversatie)

| babyangel a răspuns:

Ai luat A2 la intelegerea textului audiat

| zinsi explică:

Faza e ca eu nu am dat competentele...am scris ca am avut echivaare.ca am cambridgeul