| AlexandraDeeaAlle a întrebat:

Bună,

Mă gândeam să scriu o carte, dar mai întâi de a scrie o carte aș dori să știu părerile voastre.
Despre ce ați vrea să citiți sau despre ce ati vrea sa fie?( de ex vampiri, iubire, adolescenta, etc etc)
si ce titlu ati alege voi?
As vrea sa stiu parerile voastre... Si scuzati-ma daca am gresit categoria.
#Ally

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu zic că e ok categoria, merge pusă atât aici cât și la conversații.

Acum, o carte e interesantă dacă te ține în suspans. Iar în suspans pe poate ține orice, fie că e vorba de un secret ascuns al personajului, de un criminal în serie sau de o poveste de dragoste.
De asemenea, o carte interesantă e una care conține SF-uri, lucruri care nu există. Bineînțeles, dacă sunt și bine explicate. Felul în care descrii lucrurile contează foarte mult într-o carte. Însemnă mult să poți descrie o luptă cum trebuie sau o scenă romantică.

Iar acum categoria nu contează, vampiri, dragoste sau adolescență. Toate s-au mai făcut înainte, și încă se vor face. Contează să ai imaginație, să fii creativă. Și nu poți alege un titlu la o poveste până nu ai conținutul poveștii.
Îți doresc multă baftă!

| AlexandraDeeaAlle explică (pentru MeForeverAlone):

Hey ar fi interesant nu? poate sa zicem o lume unde o fata si un baiat se intalnesc si traiesc impreuna si dintr-o data se despart? de ce? ca nu au incredere unu in altul iar vampiri sunt peste tot dar fara stirea nimanui numa a ei si lupte intre oameni si vampiri, lupte intre vampiri buni si rai si nu stii de ce parte sa te alaturi... si mai departe eee... ar ficeva nu?

| MeForeverAlone a răspuns (pentru AlexandraDeeaAlle):

Ar fi fain
abia aștept să o citesc
o publici pe wattpad, nu?

| AlexandraDeeaAlle explică (pentru MeForeverAlone):

Da, momentan m-am gandit numa in general ce ar cuprinde cartea, trebuie sa gasesc personejale si titlul si sa incep happy hey un sfat ce titlu ar fi potrivit? mai multe variante cu atat mai bine happy Si mai astept raspunsuri si de la alti. Abia astept sfaturi voastre despre ce ati vrea, ce v-ar cuprinde, etc happy

6 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Vrei de la altii idei, nume si continut. Good job.
Scrie despre ce simti, despre ce ai tu inspiratie.
Daca iti zic astia de aici sa scrii despre orgii si tu esti inclinata sper romantism, scrii despre orgii? big grin
Vezi in ce parte "inclina" inspiratia ta mai mult si scrie :d

| MeForeverAlone a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Hei, vrei să-i mai explici tu o dată și pentru mine?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru MeForeverAlone):

laughing da nu stiu ce sa-i explic.