| C94 a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu unele informatii despre caminul VIII Hasdeu din Cluj? Am intrat anul aceasta la FMV si vreau sa ma pregatesc putin sufleteste pentru viata intr-un camin. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Buna!
Am locuit in complexul Hasdeu, demult, in timpul studentiei.Viata "la comun" presupune o perioada de adaptare--- mai lunga, mai scurta, in functie de capacitatile tale adaptive.
Precum celalalte camine mai vechi, caminul VIII este proiectat ca avand camere de 4-5 paturi,un oficiu(cu aragaz),o sala se lectura, o sala de dusuri si una de toalete. Zona de amplasare este un mic parc aflat in dreapta facultatii de geologie(dinspre str. Clinicilor). Pentru a ajunge la facultate nu este nevoie sa folosesti mijloace de transport---de la camin, o iei, in jos, pe strada Piezisa (pana la capat)apoi, in stanga, pe Calea Motilor si ai ajuns la facultate--- aprox. 10-15 min. de mers pe jos!

Viata la camin, alaturi de alti colegi, are si un avantaj : in sesiune toata lumea din jur invata pe ruptelea! --- este un avantaj care te stimuleaza sa "tragi" tare in sesiune dar si in afara ei.FMV-ul nu-i "floare la ureche"--- este o facultate care presupune multe ore de studiu.
Succes!

1 răspuns:
| voineapaula a răspuns:

Este ok.Eu acolo am mers cu echipa.