| mihaela620 a întrebat:

Va rog din suflet sa-mi dati si mie cateva informatii despre caminul 14 din Hasdeu (Cluj).
Sunt conditii bune?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Am locut acolo mai demult!---atunci cand caminul14 avea, in exclusivitate numai doua paturi/camera si era incadrat in grad de conf.II ( iar ambientul/aspectul era lasat la latitudinea fiecaruia! ).Cum locuiesc in Cluj, ultima informatie recenta care mi-a parvenit, este aceea ca doar caminul 17 ar mai avea camere cu numai 2 paturi ( cu un sumar mobilier : masa1, etajera1, dulapuri2,saune2 )--- s-ar putea ca, anul acesta, sa le fi transformat si pe acestea in camere de 4 sau 5 paturi caci, mai nou, modificarile se fac de la un an la altul! De aceea ti-am sugerat sa te duci sa le vezi inainte de a alege/platii--- daca nu vor corespunde cerintelor tale, poti alege varianta inchirierii unei garsoniere/camere sau chiar a unui apartament intreg in oras, impreuna cu alti colegi, impartind costurile chiriei si ale cheltuielipor pentru utilitati.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este un camin confort II, cu camere a cate doua paturi(fata de cele conf.III cu 5 paturi)---camerele nu au baie si bucatarie proprie asemeni caminului tip garsoniera A3-A4 considerat a fi conf.I(de pe Hasdeu nr.90-92).Ca studenta, am locuit si-n caminul 3 si-n 14 dar, sub aspectul confortului si al curateniei, caminul14 mi s-a parut un lux la acea vreme! Cum UBB, mai are arondat al doilea camin confort II asemenea caminului 14, respectiv caminul 17, ti-as sugera ca, inainte de a alege, sa le vizitezi caci, in ultima instanta, aspectul si intretinerea caminului depinde de abilitatile de bun gospodar ale administratorului sau. Numai bine!

| mihaela620 explică (pentru alessia5158):

In ce perioada ai stat acolo? Camerele sunt placute ca aspect?

| alessia5158 a răspuns (pentru mihaela620):

Am locut acolo mai demult!---atunci cand caminul14 avea, in exclusivitate numai doua paturi/camera si era incadrat in grad de conf.II ( iar ambientul/aspectul era lasat la latitudinea fiecaruia! ).Cum locuiesc in Cluj, ultima informatie recenta care mi-a parvenit, este aceea ca doar caminul 17 ar mai avea camere cu numai 2 paturi ( cu un sumar mobilier : masa1, etajera1, dulapuri2,saune2 )--- s-ar putea ca, anul acesta, sa le fi transformat si pe acestea in camere de 4 sau 5 paturi caci, mai nou, modificarile se fac de la un an la altul! De aceea ti-am sugerat sa te duci sa le vezi inainte de a alege/platii--- daca nu vor corespunde cerintelor tale, poti alege varianta inchirierii unei garsoniere/camere sau chiar a unui apartament intreg in oras, impreuna cu alti colegi, impartind costurile chiriei si ale cheltuielipor pentru utilitati.