Întrebare recomandată | BluishAngel a întrebat:

Ma pot înscrie si toamna la facultatea la care doresc? Am ales sa dau bacul in a doua sesiune si nu am cum sa îmi depun dosarul acum. E ultima zi de înscriere si e important sa stiu cum pot proceda!

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Da,poti.De obicei facultatile au un nr de locuri pentru cei din prima sesiune si un alt nr de locuri(cam putine)pentru cei din a 2a sesiune.De ce nu ai mers la facultate sa intrebi? Sau daca nu poti ajunge, cauta pe net un nr de la secretariat si suna, acolo iti va spune exact.Iar daca nu se poate si vrei neaparat la acea facultate, mai astepti un an, iar urmatorul an te inscrii in prima sesiune si intri sigur.Bafta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar daca mai raman locuri libere,, adica daca numarul de studenti admisi acum este mai mic decat numarul total de locuri disponibile. Daca se ocupa toate locurile din sesiunea din vara, ei nu vor mai primi nici un fel de inscrieri anul acesta si va trebui sa astepti pana in anul viitor. Depinde mult de facultate, sunt facultati care isi ocupa locurile fara discutie, avand si concurenta (de exemplu, la medicina sunt 3-4 pe loc), si facultati la care mai raman locuri libere si pentru toamna (cele mai putin cautate de studenti).

| AFR81 a răspuns:

Te poti inscrie daca mai sunt locuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mai raman locuri te poti inscrie si la toamna

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, te poţi înscrie la facultăţile la care rămân locuri libere pentru Sesiunea de toamnă sau la care sunt alocate locuri SEPARAT pentru acea sesiune happy

Toate cele bune!