| alexandralavinia2001 a întrebat:

Mai gândesc din ce în ce mai serios sa dau la Facultatea de Farmacie.În ce consta practica la farmacie? Știu ca la medicina se fac disecții în primii ani de studiu și mi-e frica sa nu ma intalnesc cu asta și la farmacie.Îmi poate împărtăși cineva care studiaza sau acum studiat farmacie experienta sa?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu vei face disectii la o facultate de farmacie!---- disesctii se fac doar la medicina sau la biologie.Pentru a te convinge singur, cauta planul de invatamant /an de studii al unei facultati de farmacie de la oricare dintre UMF-urile din Ro.

| alexandralavinia2001 explică:

*a studiat