| soricelfrumusel15 a întrebat:

Salut..am o cunostinta care vrea sa dea la UMFhappy stie cineva daca la farmacie si medicina sunt aceleas subiecte de admitere? Si la farmacie (din cate stiu eu) nu se fac disectii thinking

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sunt doua facultati distincte in cadrul unei Universitati (de medicina si farmacie )!---atat disciplinele de concurs cat si subiectele, sunt diferite la testul tip grila.Mai mult, fiecare facultate are o comisie proprie de admitere.

Din cate stiu, nu se fac disectii la facultatea de farmacie.