| LarisaLarisa17 a întrebat:

Maine am teza la Limba Romana! Daca nu va suparati mi-ati putea da niste variante! Fundita :*

9 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Eu am avut azi.happy
Ce clasa esti?

| LarisaLarisa17 explică (pentru SimonaCristina):

A 6-a. big grin

| LarisaLarisa17 explică (pentru SimonaCristina):

P.S. Sunt in clasa a-6-a! big grin

| SimonaCristina a răspuns:

Astazi mi-a dat din pastel si ''Peste varfuri'' si exercitii de gramatica ( verb, diftong, triftong, hiat, despartirea cuvintelor in silabe, corespondenta litera-sunet, figuri de stil, camp lexical, familia lexicala si omonime, sinonime si pleonasm ).
Fundita, te rooog!
Ti-am dat toate detaliile!
Succes, sa iei 10 ( eu ori iau 9, 40, ori 9, 60, dar cred ca 10 curat)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa te ajut!
Nu ai facut recapitulare la teza?
Sau profesoara nu a zis din ce da-ti?
In ce clasa esti?

| cally a răspuns:

Apai si eu am teza la romana maine si am cautat ceva modele de teza si le-am rezolvat.Eu zic sa mai iti repeti si alte lectii si exercitii facute in clasa.Bafta la teza sa iei 10 laughing