| Dilema_4383 a întrebat:

Maine e examenul la limba si literatura romana. Voi cum v-ati pregatit?big grinCe ati invat?

Răspuns Câştigător
| Cineva_5088 a răspuns:

Am făcut teste. Si am invatat caracteristicile fiecarei opere (balada,basm, schita, pastel etc.) Bafta!

5 răspunsuri:
| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Eu am facut teste posibile.happy Succes!happy

| Lolittaa a răspuns:

Genul liric si am facut un test azi cam atat invat nu vreau sa ma stressez ma pastrez pentru maine bafta la examenkiss

| ๓itนpitน a răspuns:

In ultimele 3 zile nu am invatat nimic, nu stiu de ce dar sunt sigura pe mine si ncrezatoare, nu pentru ca nu imi pasa dar pur si simplu nu imi fac griji! Te vei descurca dar eu nu stiu ce voi face la mate miercuri

| dydydodox a răspuns:

Buna. am dat si eu examen la romana si la examen nea fost dat caracterizarea lui alexandru lapusneanu + o compunere in care sa iti exprimi opinia si 5 exercitii din gramatica (cred ca 5). a fost foarte usor ...eu am luat 9.50. sa ai succes.la noi ne-a dat profesorul toate lectiile si eseurile ce trebuie invatate la examen si alea le-am invatat...invata si tu ce ti-a dat profesorul(daca ti-a dat). funditabatting eyelashes?

| Bibu_9040 a răspuns:

Momentan invat figurile de stil rolling on the floor)