| anonim_4396 a întrebat:

Maine termin clasa a V-a si doamna diriginta ne-a pus pe fiecare sa scriem un discurs, eu iau premiul 2. Nu am idei si as vrea sa ma ajutati cu asta.

Răspuns Câştigător
| YoAnNa a răspuns:

Spui cat de mult ti-a placut anul acesta... Ca ai niste colegi minunati si speri ca ve-ti fi alauri si anii viitori. Nu pot sa-ti fac un discurs, pentru ca trebuie sa te gandesti singura, dar sper ca ti-am dat o ideewinking. Succes!

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi cum ai luat tu premiul 2 fără să fii în stare să redactezi un amărât de discurs?
Textele funcţionale se studiază în clasa a V-a!
Sau ai luat cumva premiul doar pentru că eşti fată? Nu te supăra dar în multe clase/şcoli se practică chestia asta dacă diriginte e o doamnă mai în vârstă.

| Tudy_7507 a răspuns:

Pai scrie si u ceva pompos care sa dea bine big grin. Scrie ca s-a terminat clasa a cincea si ca este un pas al maturizarii. Ca dna diriginta si parintii tai te-au sustinut etc.