| anonim_4396 a întrebat:

Ni-a spus doamna diriginta(noua) sa ne gandim la teme pentru ora de dirigentie(despre ce s-a vorbim sau ce sa facem) si maine a zis ca ne aduce niste foi pe care sa le scriem. Nu am nicio idee... Va rog ajutati-ma.Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Ai putea scrie urmatoarele teme:
-stabilirea regulilor clasei
-alegerea facultatii daca sunteti in liceu sau a liceului daca sunteti in gimnaziu in functie de propriile aptitudini
-muzica in viata tinerilor
-filmele in viata tinerilor
-cartile in viata tinerilor
-modalitati de petrecere a timpului liber
-despre uniforme-avantaje si dezavantaje
- situatia la invatatura -tema pe care sa o abordati de 2-3 ori pe semstru (incluznd note, teze, absente etc)
-ai putea propune sa faceti niste activitati cu clasa, de exemplu o excursie de un weekend, o petrecere-carnaval de Halloween, o vizita la muzeele/palatele/catedralele din orasul vostru, o vizita la facultatile din orasul vostru(daca sunteti in ultimul sau penultimul an de liceu), sa mergeti cu clasa la un film sau spectacol

| ChunjiAndMinnieAreLove a răspuns (pentru Euletitia):

Mersi..iti dau funda dar de ce raspunde-ti mereu asa de tarziu? nici nu mai aveam nevoie.

4 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Ati putea vorbi despre sanatate in general si sanatate sexuala, despre respectul pentru altii si respectul de sine, despre ce meserie crede fiecare ca i se potriveste, despre petrecerea timpului liber si ce ne place sa facem, despre viata de dupa liceu(facultate, serviciu), etc.

| BigCode a răspuns:

Ce meserii/specializări puteti urma in functie de profilul liceului. practic ce puteti face in viata.

| Killerman a răspuns:

Regulile Clasei! Crede-ma ca stiu din exp ca si eu am pus tema asta la dirigentie, adica am zis lu profa.