| anonim_4396 a întrebat:

Buna`! :*

Marti am ultima ora de dirigentie si trebuie sa spun cateva cuvinte fiecarui profesor si n`am nicio idee despre ce le-as putea spune straight face

Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva cuvinte dedicate profesorului de :matematica,romana,sport,engleza,franceza,civica,chimie, fizica,muzica,desen,istorie,tehnologica,biologie, religie, diriginte etc?

Răspuns Câştigător
| Adi132002 a răspuns:

Ai putea sa spui ca le multumesti pentru indrumarea ce ti-au dat-o in acesti 4 ani grei si cu rele si cu bune si speri ca cunostintele acumulate sa-ti fie de folos fiecare materie cu importanta sa de exemplu
doamna profesoara de matematica sunteti parintele ce m-a calauzit in lumea cifrelor si problemelor... (stiu e naspa sa spui parinte)
alt exemplu la fiecare ora de romana ma pierd prin acest univers magic de epitete metafore si comparatii...
dar la fiecare trebuie sa gasesti ceva si daca nu va face nimeni cu chesti de genu zi va multumesc ca ati fost alaturi de mine si ma-ti calauzit in acesti 4 ani, sunteti profesorul meu preferat as vrea sa va spun ca orele dumneavoastra au fost o placere.
da pana marti vezi ce scriu si colegii tai si mai uitate pe internet la discursuri de absolvire clasa a 8-a sau ce clasa esti
Bafta cu discursul!

| Nicole1998 a răspuns (pentru Adi132002):

Multumesc pentru ajutor...mi-ai dat cateva idei

4 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Pe toti? Am sa enumar doar cativa, care mi-au atras atentia in mod pozitiv si cam toti au parti bune:
Doamna diriginta, care imi este mereu alaturi, stie ca sunt cam lenesa la Romana, insa POT. De aceea ma sustine mereu si ma incurajeaza.
Domnul de istorie stie, la randul lui, ca pot da mai multa silinta, dar nu prea ma straduiesc. Este foarte inteligent, a fost sportiv si chiar ieri vorbeam cu o colega, intrebandu-ne cum arata in tineretile salelaughing.[nu e batran]
Domnisoara de germana: Sincera sa fiu, niciodata nu mi-a placut in mod expres. Nu am considerat ca preda excelent, dar stie ce face si prin ignoranta[uneori] te face sa vrei sa-i demonstrezi ca esti mai bun decat te considera dansa si ca-ti poti intrece chiar si tu limitele.
Doamna de mate:. Ehee, chiar ieri am luat primul meu 7 din viata mea la MATE. Aceasta materie pe care n-o inteleg nici in ruptul capului, la care am 9 si 10, mi-a dat de furca tot timpul. Totusi, vreau sa remediez acel CEVA.
Fosta mea profesoara de biologie- despre dumneaei pot spune mii de lucruri, si toate de bine. Nu-mi pot imagina profesor care sa munceasca punand atata pasiune si dragoste, atat in lucrul pe care-l face, cat si in elevi. M-am atasat tare mult de dumneaei in clasa a VI-a si imi pare foarte rau ca a plecat din scoala. Am apucat sa-i arat cat o apreciez abia dupa ce a plecat, sau in ultimele zile de scoala. Stiu ca m-am dus la dumneaei plangand si-am luat-o in brate. Mi-e dor.
Am sa raman la atat. Nu ca alti profesori nu ar conta, dar sunt oameni in viata care intra si nu mai ies niciodata.

| Nicole1998 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Multumesc frumos! :*

| blaablaablaaa a răspuns (pentru Nicole1998):

Cu placere :*