| Byby06 a întrebat:

nu stiu la ce profil de liceu sa dau daca vreau sa ma fac medic veterinar, desi la bo-chimie mi se pare cam greu... majoritatea profilor spun ca nu prea ai cum sa te faci medic veterinar daca nu urmezi un liceu de bio-chimie, e adevarat?
FUNDAA!

3 răspunsuri:
| Mihai_Doar_1993 a răspuns:

Ca sa te faci medic veterinar trebuie sa termini o facultate in acest domeniu, poti sa faci orice liceu vrei tu si sa dai la facultate cu acest profil, insa la facultate o sa faci multa bio-chimie deci cea mai buna idee e sa faci la liceu aceasta specializare ca sa intelegi ce se intampla la cursurile de la facultate.

| Byby06 explică (pentru Mihai_Doar_1993):

De ex. filologie ar merge?

| Mihai_Doar_1993 a răspuns (pentru Byby06):

Ar merge orice dar la facultate tot bio-chimie faci