| hienaaa a întrebat:

Bună!
O mică întrebare: Mă pot transfera de la o facultate privată la una de stat tot la aceelas domeniu. Eu sunt la psihologie vreau sa ma transfer tot la psihologie dar la una de stat.
Ps: Am căutat peste tot in regulamente dar nu am găsit, poate nu am căutat unde trebuie și ma lămurește careva.
Mulțumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca se poate dar e complicat pentru ca legea nu descrie cum se face transferul deci fiecare universitate are alta procedura. Va trebui sa te interesezi la universtiatea ta precum si a aia la care vrei sa te transferi. Cel mai probabil o sa fie nevoie de o aprobare de la universitate la care esti acum precum si de un vor favorabil fie in consiluiul fie in sentaul universitatii la care vrei sa ajungi (poate si ambele).

PS: eu zic sa te grabesti ca sigur exista conditii gen 10-15 zile iainte de inceperea semestrului si pe la finalulul lui septembrie incep toate.

| hienaaa explică (pentru RoCkKiD):

Mulțumesc cel mai bine întreb la ambele. Îți urez o zi bună happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La stat nu se intră prin transfer ci prin examen de admitere.

| hienaaa explică (pentru sadrian46):

Unde vreau eu a fost pe dosar la fel ca și la cea privată unde am intrat; documentați-ca că nu toate au admitere cu examen. o zi bunawinking

| Hrea12345 a răspuns:

Ai intrat din oficiu la Petre Andrei si vrei sa te muti la alea de stat unde s-a intrat cu 9 ultima medie?

| hienaaa explică (pentru Hrea12345):

Din cauza oamenilor critici ca dumitale nu merge țara asta bine, dacă nu vrei sa acorzi ajutor mai bine nu comentai; Nu dragă unde am intrat am intrat pentru că am avut medie mare că s-a luat în funcție de medie iar unde vreau să mă transfer s-a intrat tot pe medie pe dosar; și vreau să mă transfer deoarece taxa e mai mică la stat, nu fac diferențe între stat si privat oriunde poți învăța dacă vrei cu adevărat doar ipocriți fac aceste diferențewinking