| Hulkthepug a întrebat:

Bună! Pentru admiterea la UMF Iuliu Hațieganu din Cluj Napoca, pe specializarea tehnică dentară, trebuie sa învăț cele 5 capitole menționate în tematică sau toată cartea? Am înțeles că grilele facultății conțin întrebări din toată cartea de biologie.

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Doar toata cartea.
Evident ca intrebarile sunt din toata materia.

| isemilia a răspuns:

Daca pe site scrie clar ca se da doar din anumite capitole atunci le inveti pe alea. Daca nu ai ce face si te plictisesti le poti invata si pe celelalte, insa nu ar trebui sa gasesti intrebari din ele.

| Smolbean a răspuns:

Admiterea va fi strict din ce capitole îți sunt menționate pe site ul facultății. Cartea de grile e făcută pentru medicina. Vezi ca la final sunt grile făcute îs pentru asistenți /tehnica/radio etc