| Grosariu_Adina_1997 a întrebat:

Saptamana viitoare voi avea un examen numit ECDL care consta in folosirea calculatorului acesta te va ajuta sa scapi de proba de bac daca il treci. Prima sesiune am picato si de atunci mi-e frica sa mai dau alt examen dar m-am inscris si trebuie ce sa fac? cum sa il iau chiar daca invat dar emotiile si stresul ma doboara?

Răspuns Câştigător
| Pişcoţica a răspuns:

Heeiii tuu!

Stai liniştită, cunosc foarte multe persoane care nu au reuşit de prima data ce şi-au dorit!, dar a doua oara a fost perfect. Dacă ai picat, asta nu înseamnă că se va întâmpla şi acum. Trebuie sa fi sigură pe tine, din moment ce ai învăţat, nu-ţi mai face probleme. Ce te ajută să scapi de stres în general? Eu imi aduc aminte că înainte de examenele de la sf. clasei a 8-a, mâncam ciocolată laughing, am auzit că e o metoda destul de eficientă laughing, drept dovadă, am luat 9, 15. Dar depinde de la persoană la persoană, evident. Calmează-te, de data aceasta va fi bine! Ai încredere în tine!

Cheers, Pişcoţica! kiss