| cosmin1324 a întrebat:

Salut, daca la un examen cumva nu reusesti sa treci in prima sesiune de restante si treci in toamna, atunci te mai considera integralist?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, pentru că sesiunea de toamnă e înainte de încheierea anului universitar și atunci tu în anul nou intri integralist dacă-l iei și în toamnă

| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa ai examenul luat pana la finalul anului cand se fac recalcularile de taxa-buget, cazari si burse, cand il iei e irelevant. Asa fac cele mai multe universitati, trebuie sa verific daca e ceva procedura specifica la a ta.

Singura chestie la care te poate faulta situatia in care iei un exament in toamna e ca risti sa ratezi bursa pe sem 2.

| cosmin1324 explică (pentru RoCkKiD):

UTCN automatica si calculatoare, inca n-am restante dar sunt curios ce se intamplahappy

| RoCkKiD a răspuns:

La UTCN stiu ca exista o organizatie care se numeste OSUT, sigur au o pagina de FB sau un grup pentru studenti. Ia legatura cu ei si o sa-ti poata explica orice cu privire la universitate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se considera ca incepi un nou an abia dupa ce semnezi contractul de studii la inceputul lui octombrie. Ca sa fii integralist trebuie sa te prinda octombrie cu toate examenele luate.