| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare. La anul intru în clasa a 10-a, și vreau să mă transfer la alt liceu în alt oraș, medie generala am in acest an peste 9, și am participat și la câteva olimpiade și concursuri. In evaluarea națională nu am luat o nota prea buna, la transfer se tine cont și de mediile din 5-8 și de la en?
Daca am participat la olimpiade am prioritate față de alții? (Nu schimb profilul deci nu am de dat diferente)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La transferul dupa cl. a IX-a se tine seama doar de media de promovare a ultimei clase promovate, in cazul tau media generala a cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat. Sigur ca liceul de transfer va tine seama ca esti un elev bun si este un argument in plus pentru a aproba transferul.

| GheorgheNicovel a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și pe cererea de transfer se pot menționa aceste olimpiade?

| Ioandelasal a răspuns (pentru GheorgheNicovel):

Sigur ca le poti mentiona.