| anonim_4396 a întrebat:

am tot vazut ca vitamina e este asociata de multe ori cu cresterea penisului. buuun...
eu citind pe net despre vitamina e, una dintre chesti zice asa:
amelioreaza ritmul de dezvoltare a organelor genitale la pubertate;
deci in concluzie face bine sau face rau vitamina e din punctu asta de vedere? din ce zice acolo reiese ca daca adolescentii iau vitamina e raman cu un penis mai mic nu? asta se intelege? atunci de ce toti spun ca ajuta la crestere etc?

7 răspunsuri:
| axll a răspuns:

Vitaminele nu ajuta la cresterea penisului. penisul este o zona a organismului foarte puternic vascularizata. nu contine os, cartilaj, absolut nimic. singurul lucru care mareste penisul este interventia chirurgicala. de asemenea foarte riscanta.

| anonim_4396 explică (pentru axll):

Dar de ce spune " amelioreaza ritmul de dezvoltare a organelor genitale la pubertate; "?

| anonim_4396 explică (pentru axll):

Amelioreaza incetineste sau nu? dezvoltarea organelor genitale la adolescenti! asta ma intereseaza

| axll a răspuns:

• participa la metabolismul grasimilor, calciului, fosforului si la sinteza proteinelor
• tine sub control nivelul colesterolului
• previne imbatranirea celulelor
• tonifica muschii
• sprijina capacitatea mentala, impiedicand evolutia bolii la suferinzii de Alzheimer
• este diuretic si hipotensiv
• intârzie imbatrânirea
• reduce durerile menstruale si combate tulburarile de menopauza
• limiteaza evolutia miopiei

| axll a răspuns:

Insuficienta

Dereglari psihice si probleme musculare, precum insuficienta reflexelor, dificultati locomotorii, hipotonia muschilor oculari. Insuficienta de vitamina E poate reduce durata vietii celulelor rosii ale sângelui. Cercetarile pe animale demonstreaza ca pot fi afectate organele de reproducere si muschiul cardiac.
Deficitul tocoferolului poate provoca scaderea nivelului de magneziu in tesuturi. Deficitul de zinc poate spori simptomele insuficientei vitaminei E.

| axll a răspuns:

Supradozare

Depasirea acestei doze poate conduce la intoxicatii care sunt foarte periculoase, putând avea drept efect scaderea absorbtiei vitaminei K si, implicit, cresterea riscului de hemoragii. Cercetarea a peste 10.000 de cazuri de administrare suplimentara a demonstrat lipsa efectelor secundare, dar in cazul administrarii dozelor mari poate aparea o stare provizorie de greata, meteorism, diaree, iar la unele persoane poate creste tensiunea arteriala. sper ca ti-am fost de ajutor happy

| anonim_4396 explică (pentru axll):

Http://www.tratamente-naturiste.ro/......oferol.htm

"" amelioreaza ritmul de dezvoltare a organelor genitale la pubertate; ""