| vladd14 a întrebat:

As vrea sa stiu daca meseria de avocat mai este de viitor! Pareri despre facultatea de drept, de asemenea!

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ca sa intri la drept dai examen la
economie
romana
engleza.
daca te pricepi si-ti place da e de viitor

suntserios
| suntserios a răspuns:

E de viitor, insa e o meserie in care trebuie sa ai ceva pile ca sa ajungi acolo sus

| xBya a răspuns:

Sunt extrem de multi avocati. Aproape la fel de multi ca tiganii.
Unde crezi ca dau majoritatea alora care termina filologie? Si bineinteles, aproape toti ajung sa faca hamburgeri la Mc.

| Lara123 a răspuns:

Meseria e de viitor doar daca cunosti un avocat care, dupa ce termini studiile, sa te ia in barou. Altfel, faci facultatea degeaba.