| cooldognice a întrebat:

Bună seara! Îmi puteți spune unele dintre cele mai bune facultăți de kinetoterapie, de stat, din țara, va rog? De asemenea, cum se da admiterea

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am impresia ca este una singura (cel putin in Bucuresti) de stat, la UNEFS, deci nu ai de unde alege.

| mihaihai a răspuns:

Unefs Bucuresti

| pandaa592 a răspuns:

Http://www.kinetobucovina.ro/......n-romania/
(sunt in ordine)
A) PROBA DE EDUCAŢIE FIZICĂ
Proba de educaţie fizică cuprinde un test la alegere din următoarele trei:
JOCURI SPORTIVE, GIMNASTICĂ, ATLETISM.
B) PROBA SCRISǍ
Candidaţii vor fi testaţi printr-o lucrare scrisǎ, tip grilǎ, care conţine 90 de
întrebǎri, astfel:
 1 – 45 / biologie
 46 – 90 / lb. românǎ
Existǎ trei variante de rǎspuns (a, b, c), dintre care un singur rǎspuns corect (a
sau b) sau c)
FUNDA?

| cooldognice explică (pentru pandaa592):

Știi cumva să-mi spui care sunt cele mai bune dintre acelea?
Acolo apare și Spiru Haret care e privata...

| pandaa592 a răspuns:

Sunt in oridinea, cea mai buna fiind cea de la numarul 1