| qwerty1234 a întrebat:

Buna seara, sunt in clasa a 10-a la profil de "turism si alimentatie publica" si ma gandesc serios sa ma transfer la un liceu cu program sportiv din Cluj, pentru ca fotbalul si sportul in general este viata mea. M-am interesat si mi s-a spus ca m-as putea transfera, deci asta nu ar fi o problema. Sa zicem ca deja sunt ca si transferat la acel liceu, as vrea sa stiu cam ce program as avea la acel liceu cu program sportiv, ce materii o sa am, si daca o sa stau in internat cam ce program o sa am? O sa am voie sa folosesc terenurile si salile de sport ale scolii? As fi foarte recunoscator daca cineva ar putea sa-mi raspunda la aceste intrebari, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| KrEaThYvE a răspuns:

O sa ai cam toate materiile din clasele generale +unele noi
dar ca sa te duci la un liceu sportiv trebuie sa fi foarte buna/bun pentru a face performanta
uite un raspuns mai explicit :
Se fac mai multe ore de sport pe saptamana, romana, mate(nu stiu chiar), cam toate orele numai ca ai mai multe ore de sport pe saptamana, cred ca vreo 4-5.Am un coleg si mi-a spus el ceva despre proflilul la care s-a dus anul trecut.

Ce ai putea deveni, ar fi:
-Instructor sportiv/fitness.
-Antrenor football, baschet, tenis.
-Fotbalist, baschetbalist, tenismen, hocheist, din ala care joaca golf.
-Tot ce tine de sport. funda?

| qwerty1234 explică (pentru KrEaThYvE):

Chiar asta e motivul pentru care vreau sa ma transfer la un liceu sportiv, sa fac performanta in domeniul sportului. Visul meu este sa devin fotbalist, in legatura cu funda mai astept sa primesc si alte raspunsuri, dar multumesc mult pentru raspuns.

| KrEaThYvE a răspuns (pentru qwerty1234):

Ok, sper sa te realizezi

| qwerty1234 explică (pentru KrEaThYvE):

Multumesc, la fel iti doresc si su tie, indiferent de domeniul in care esti.