| DaWTF a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a la mate-info si oscilez intre doua universitati din tara. Ce ati alege intre Politehnica Bucuresti, Facultatea de automatica, Specializarea Calculatoare, si Facultatea Cluj, Specializarea Calculatoare? Care ofera mai mult mai departe? Nu vreau sa fie neaparat usor in facultate, ci sa-mi fie usor dupa, la slujba. Daca mai trebuie detalii, le voi pune. Multumesc mult!

P.S. As vrea ca Masterul sau Doctoratul sa-l fac in Tarile Nordice sau in estul Asiei

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatile sunt una si acelasi lucru doar ca in Bucuresti ai mai multe firme la care poti face practica sau te poti angaja inca din timpul facultatii si bineinteles dupa

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Acum depinde si unde intri. Ambele sunt bune dar Bucurestiul e putin peste Cluj.