| Abracadabraash a întrebat:

Voi ce facultate ati alege intre Facultatea de biologie (cluj sau Bucuresti) si facultatea politehnica buc specializarea inginerie medicala? Multumesc.

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sunt domenii diferite. Depinde ce te pasioneaza si ce iti place sa faci. Biologia presupune ori invatamant ori cercetare de laborator, ori munca de rutina intr-un laborator, ori cercetare in natura depinde pe ce te specializezi. Cealalta este inginerie, domeniu tehnic dar cu aplicabilitate in domeniul medical. Eu personal as merge pe ultima, sunt sanse mai mari sa te specializezi intr-o nisa bine platita, este un domeniu de viitor. Depinde insa de ce vrei TU sa faci in viata si ce abilitati ai.

| Dσℓℓу a răspuns:

Depinde ce iti place tie sa faci. Ambele sunt facultati bune, conteaza ce vrei tu cu adevarat. Fiecare are sansa lui in viata, poti gasi de munca in ambele domenii si foarte repede dupa terminarea facultatii, daca esti putin norocos sau e posibil sa nu gasesti o perioada.Depinde de sansa fiecaruia.

| Denisa123Stefania a răspuns:

Eu as alage Bucuresti deoarece cred ca e mai buna!

| Abracadabraash explică (pentru Denisa123Stefania):

Dintre poli si fac de bio ce ai alege