| Camiluța a întrebat:

Buna seara TPU happy
Am nevoie urgenta de un raspuns...
Vreau sa ma inscriu la doua facultati, dar am constatat ca am doar o adeverinta medicala. As putea la una dintre ele sa dau o copie xerox a celei originale? Sau copie legalizata? Sau adeverinta de la prima facultate?
As avea nevoie un raspuns cel tarziu pana dimineata.
Rog seriozitate.
Va multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nuu in niciun caz nu te duci cu copii la xerox, eventual copii legalizate la notar sau mai ceri o adeverinta

| Evolution a răspuns:

Eu cand am dat admiterea mi se cerea doar in original. Copiile legalizate din cate stiu eu nu mai reprezenta nimic de anul asta sau de anul trecut. Adica sunt egale cu 0.
La majoritatea facultatilor cer adeverinta medicala in original. De ce nu ai cerut sa iti faca mai multe? eu mi-am facut vreo 4 cand m-am inscris la facultati ca sa fiu sigur si am ramas cu una parca.
Deci ca sa fii sigur, te duci si iti mai iei una originala.
Succes!