| Suntbaiat123456789 a întrebat:

Bună seara TPU, cei care sunteți clasa a 8-a ce note ați luat la simularea evaluării naționale? Eu am luat 8 la mate și 6 la română.

Răspuns Câştigător
| wpAbby a răspuns:

Eu am dat anul trecut, tot pe modelul acesta nou, simulari in martie si simulari in aprilie. In cele din martie am luat 9, 70 matematica si 9, 45 romana, iar in cele din aprilie am luat 9, 1 matematica si 9, 70 romana. La examen am luat 9, 80 matematica si 9, 40 romana. Am vazut ca ati avut simulari mai greute decat noi (cel putin la romana, la mate nu mi s-a parut prea greu, mai ales ca ati avut foarte multe laturi de aflat la subiectul 3, ceea ce la noi se intampla mai rar)

| wpAbby a răspuns (pentru wpAbby):

Oricum, ai luat note bune! Nu te descuraja si lucreaza in continuare si invata modelele la romana pentru a da raspunsuri complete si coerente. Bafta!

8 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Ai luate note bune la simulare.
Eu in 2014 când am dat simularea luasem 3 la mate și 7 la romana.
Dar in vara m-am revanșat și am luat 6, 80 la mate și 8, 60 la romana.
Dar dacă ai luat notele astea in simulări cred că la vară nu o sa fie probleme pentru tine.
Pe timpul de obicei simulările erau mai grele decât examenul din vara.

| Suntbaiat123456789 explică (pentru LordCristobal):

Felicitări, și la ce profil de liceu ai intrat.

| LordCristobal a răspuns (pentru Suntbaiat123456789):

La Științe Sociale m-am dus.

| Suntbaiat123456789 explică (pentru LordCristobal):

Acolo vreau și eu să merg mai departe.

| Feri5 a răspuns:

Eu în 2019 am luat 7 la română și 5 la mate, iar la examen 8, 90 la română și 7.05 la mate

| Suntbaiat123456789 explică (pentru Feri5):

Acum la ce profil ești?

| Feri5 a răspuns (pentru Suntbaiat123456789):

Științe ale naturii