| AlinaHoran a întrebat:

Spuneti-mi si mie care a fost media de admitere in anul asta pentru colegiul national Gheorghe Lazar din bucuresti? Si daca sunteti sau ati fost elevi in liceul acesta spuneti-mi si mie parerile voastre. Cum este in liceu? Colegii sunt de treaba? Profesorii? Se face carte? As vrea sa nu dati copy paste dupa net. Am cautat si eu forumuri dar nu am gasit cine stie ce ...pareri foarte diferitelaughing. AS dori sa aud si de la voi ceva.
Clasa a 9 a si a 10-a sunt dupa amiaza?laughing
As dori sa intru si eu in liceul asta. Sunt clasa a VIII-a, dar vreau sa imi fac niste idei.
Apropo, sunt clase de intensiv? Exista stiinte ale naturi, intensiv engleza? Sau doar filologie (intensiv engleza )
Daca imi iese media de admitere pentru acest liceu, il pun primul in lista de optiuni. De aceea as vrea sa stiu cum este liceul.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| FreakyFred a răspuns:

Eu sunt clasa a 9-a la liceul lazar si vreau sa iti zic ca este foarte tare in lazar! eu sunt la filo si iti recomand sa treci liceul primul pe lista. asa am facut si eu si nu sunt dezamagit. la filo ultima medie e 9. 50 (fix), socio - 9. 48, stiinte ale naturii - 9. 54, mate - 9. 45.
in clasa a 9-a intru dupa amiaza (13:35 sau 14:35) dar nu stiu cum va fi in a zecea (ne-a zis dirigu dar n-am fost atent!) liceul, per total, e foarte frumos si spatios. stiu ca noi avem optional aprofundare engleza+franceza (1 ora in plus) si germana (te ia de la inceput).
din astea 8 zile in care am fost la liceu m-am simtit foarte bine (inclusiv cei de-a 11-a sunt de treaba cu tine) si ti-as recomanda neaparat sa pui lazarul primul... mai ales ca cismigiul e aproape... laughing))