| VisezCuOchiiDeschisi a întrebat:

As vrea sa imi mut nepotica la un alt liceu.Tocmai a trecut clasa a noua la Colegiul National Gheorghe Lazar,Bucuresti.Am inscris-o,si acum ar vrea sa se mute la Colegiul National Iulia Hasdeu (din motive bine intemeiate).Parintii ei au silit-o sa intre in renumitul liceu Lazar,dar,acum este in grija mea si cred si eu ca ar fi mai bine sa se mute in Hasdeu.Ei bine,pentru cei care nu cunosc aceste colegii,liceul in care a intrat este mult mai bun decat Hasdeu.Aici ma refer la media de admitere.Si ma gandeam daca as putea s-o mut de pe acum.Va rog sa imi spuneti cum trebuie sa procedez si daca o pot muta de pe acum. Stiu ca se poate muta de pe semestru 2, dar ea tine neaparat sa faca sem 1 in Hasdeu.Ei bine, media ei de admitere este foarte mare :9.90 si cum am spus, astept solutii.Va multumesc!

1 răspuns:
| marinaa9 a răspuns:

Eu as zice sa o lasi in lazar sunt numai copii buni si profesori la fel, sa ramana sem 1 in lazar ca nu ai cum sa o muti si sa se convinga cum e