| alexgabyy29 a întrebat:

stie cineva daca va intra "Baltagul" de Mihail Sadoveanu in examenele de la lb. romana?

Răspuns Câştigător
| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Nu este adevarat! intra doar un text la prima vedere.nu poate intra un comentariu care trebuie invatat pe de rost happy ce aveti?

5 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Nu! Romanul, din cate stiu eu, a fost scos din programa anul acesta.

| tapeee a răspuns:

Da, trebuie invatat si asta.

| Marius_7199 a răspuns:

Stai linistit.sigur nu va intra pentru ca este o opera grea.nu e la indemana oricarui copil de clasa a 8-a.gandeste'te.e in programa pentru bacalaureat.asteapta'te la Doua Loturi sau altcv.depinde ce ati studiat.si intreaba'ti profa sau profu ca ei stiu programa si nu e un secret deci.sau uita'te pe net e cel mai simplu:d. FUNDA? TE ROOOOG

| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Este ca Ramona.

| nathalie_4280 a răspuns:

Baltagul este lectura obligatorie pentru clasa a VII-a, eu cred ca intra...