| ionutrusu1122 a întrebat:

Buna stie cineva ultima medie la OSP pe profilul de politie de frontiera anul trecut?

3 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

S-ar putea să ajute lista asta dar nu văd specificată specializarea deci nu mi-e clar
https://alba24.ro/......olitie.pdf

| ionutrusu1122 explică (pentru Zartbitter):

Multumesc,eram super speriant ca sunt medii gigantice.Totusi de ce sunt medii asa mediocre?

| Zartbitter a răspuns (pentru ionutrusu1122):

Medii mediocre sună amuzant :-)

Nu știu dacă mediile scăzute sunt problemă sau poate așteptările tale sunt neconforme cu realitatea și atât.

Sugestia mea e să te pregătești nu pentru notă și medie, ci să te pregătești pentru funcția pe care urmează să o ai. Din punctul meu de vedere, ideea nu e să faci suficiente puncte artificiale ca să treci de un barem artificial ci să înveți să devii polițistul care vrei să fii.

Cred că ar fi păcat pentru tine să fie altfel.