| Linda_2731 a întrebat:

Stiti ce este presedintele Consiliului judetean?

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Presedintele consiliului judetean este persoana aleasa sa conduca institutia pe care o cunoastem sub numele de consiliu judetean.
Modul cum se desfasoara alegerea acestuia si atributiile presedintelui le gasesti detaliate in Legea 215/2001.
O poti citi aici: http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act_text?idt=27123

1 răspuns:
| CriCri a răspuns:

Da!happy tu nu stii?:o [ce ma enerveaza asta cu majuscula lor(t e cu litera mare)]