| deea2o12 a întrebat:

Sunt a12-a, profil mate-info si as vrea sa merg la o facultate care sa aiba legatura cu informatica. As alege facultatea de matematica si informatica departamentul calculatoare si tehnologia informatiei UNIBUC, dar m-ar intersesa si informatica(cei drept mai putin deoarece am auzit ca se pune accent foarte mult si pe matematica, si intr-un fel sau altul as vrea sa mai "scap" de matematica.
As vrea sa aflu cat mai multe despre aceasta facultate de la studentii actuali sau cei care au terminat aceasta facultate;

1. Care este diferenta dintre cele doua specializari?

2. Pe ce materii se pune accent?

3.La care dintre aceste specializari imi pot gasi un loc de munca mai profitabil si mai repede?

Multumesc anticipat!

P.S. In calitate de student unde ma sfatuiti sa stau: chirie sau camin?

1 răspuns:
| Doctorfishadi a răspuns:

Accentul se pune tot cam pe matematica la ambele.