| Rafael2k5 a întrebat:

Buna, sunt clasa a 8 a si in 3 luni am examen. Ideea este ca nu stiu cum sa lucrez la mate pentru ca la rom. ma descurc, oare sa lucrez teste tip examen? Ajutor pls

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Da, omule, lucreaza, nu pierde timpul ca asta-i singura ta sansa sa prinzi un liceu decent.
Lucreaza si invata tot, inclusiv metodele de rezolvare.

| Alexx234qw a răspuns:

Pai lucreaza pe modele, adica fa modele sin anii trecuti (poti chiar sa iti pui si un ceas cu 2 ore)
Doar lucrand pe modele si in timpul necesar de 2 ore te obisnuiesti cu modul subiectelor.
Dar mai conteaza si sa stii sa le rezolvi (mai poti lucra si din alta culegere doar cu exercitii, daca nu stii anumite lucruri, exercitii).