| SerifU a întrebat:

sunt clasa a noua trebuie sa trec pe a zecea. Problema este ca am ramas corigent pe vara, nu am mai ramas niciodata pe vara la matematica si mi-e tare frica, cum e la corigenta? Cate exercitii iti da? Trebuie sa sti perfect tot? Sunt ingrijorat tare

Funda+vot!

Scuze pt categoie

5 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Hmm nu am fost niciodata in situatia asta, dar presupun ca nu se asteapra nineni ca cineva care a ramas corigent sa stie perfect acum. Presupun totusi ca e ceva banal si doar cei care dau dovada de o lipsa totala de interes nu sunt trecuti. Daca ai invatat macar putin e ok, mai ales ca materia de clasa a 9, nu e cine stie ce

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai examen oral şi scris!
Examenul de corigenţă se dă din TOATĂ materia învăţată pe parcursul întregului an.

Toate cele bune.

| ywar a răspuns:

Te pui si inveti! Exista o tematica de corigenta? Cand ai examenul de corigenta si cu cine il ai? E pur si simplu o examinare orala si/sau scrisa in care ti se dau niste probleme de rezolvat si daca stii esti fericit, daca nu... mai stai o tura.
Nu ai ce face! Inveti! Clasa a IX-a - functii, vectori, progresii, ceva trigonometrie poate..., numere reale. E foarte frumoasa matematica de a IX-a! Profita de momentele astea cat esti in liceu. Pe urma cand te vei duce la munca si vei avea responsabilitati pe te miri ce domeniu o sa razi ca ai ramas corigent la mate.

| Alicezzz a răspuns:

Corigenta este la fel ca si o teza! Normal profesoara ta tr sa te cheme cu 2 sapt inainte de corigenta la scoala si pe tine si pe cei pe care i-a lasat pe vara si sa faca cu voi cateva ore pregatitoare inainte de corigenta.Nu stiu sa iti zic exact cate exercitii ca nu am trecut prin asa ceva, dar pe vremea cand eram eu in liceu acum 8 ani, am avut cativa colegi lasati la mate pe vara si din cate imi aduc aminte, au dat corigenta impreuna cu altii lasati pe vara de la alte clase, le a pus sub pe tabla si le dat un timp anume, iar nota nu le a spus-o doar le a zis admis sau nu! Deci bafta si pune burta pe carte cat mai ai timp!happy

| Didixu a răspuns:

Nu stiu daca e chiar atat de greu...e nivel mediu.Pai corijarea se da ca o teza pe 3 subiecte care cu cat cobori ele sunt mai dificile.Si da, corijarea se da din materia de pe tot anul respectiv.Bafta!