| ramonicagabriela99 a întrebat:

Sunt clasa a-VII-a si deja imi pun problema,, la ce liceu voi merge". Hmm...
Mediile mele sunt : in clasa a-V-a =9.97 si am participat la concursuri de matematica si romana si la olimpiada de matematica
clasa a-VI-a = 9.97 am participat la olimpiada de romana si am ajuns la faza judeteana unde m-am clasat pe locul 7
clasa a-VII-a = (pe semestrul I) = 10
Imi place foarte mult : romana, matematica, engleza
Imi place (dar nu exagerat ) : biologia, chimia, germana si fizica
Nu imi place : Istoria si nici geografia...

Eu ma gandeam sa merg, la inceput, pe stiintele naturii, dar nu au bilingv, asa ca m-am cam hotarat sa merg pe mate-info bilingv engleza. As vrea sa stiu la mate-info bilingv engleza cate ore se fac. Am inteles ca se face ceva si cu istoria Angliei, dar in limba engleza! Fundita pentru cel mai concret raspuns!

2 răspunsuri:
| axel112 a răspuns:

Pai faci engleza cate ore faci romana si mate se axeaza mai ales pe mate si informatica este un profil greu dupa parerea mea unde inveti partea tehnica a lucrurilor la stinte ale naturi inveti partea vegetal eu cred ca te descurci daca esti asa olimpica si eu vreau sa dau la acest profil in cluj sunt in clasa a-VIII-a nu am medi asa mari ca tine dar ma consider un om totusi cat de cat destept cam de 9.50 media

| denisa1096 a răspuns:

Eu ti as recomanda mate info intensiv engleza deoarece faci 4 ore romana, 5 de mate, 4 ore de engleza daca esti intensiv, 2 bio, 2 chimie, una istorie etc. Daca vrei bilingv trebuie sa stii ca se cere un nivel foarte ridicat de cunostinte deoarece intr-adevar faci istoria si geografia in engleza, dar din cate stiu eu nu exista profil real cu bilingv engleza insa exista cu intensiv.Eu te as sfaturi sa alegi un profil cu intensiv ci nu bilingv deoarece cred ca e mult mai important sa investi geografia si istoria propriei tari( la bilingv se face doar a angliei). Succes!