| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume!
Sunt baiat, sunt in clasa a VIII-a si in iunie voi da cele doua examene finale la romana si matematica.
Media mea V-VIII este de 9, 90.Si as vrea sa stiu care profil este cel mai bun si cel mai avantajos.
La liceul pe care vreau sa-l urmez sunt urmatoarele profiluri:Mate-info bilingv engleza,Stinte ale naturii,Filologie bilingv engleza,Mate-info normal, Filologie normal.Eu as opta pentru mate-info normal.Voi ce parere aveti?
Precizez: Imi place matematica,geografia,fizica,biologia,civica,sportul,tehn ologia
Urasc:romana,istoria,religia,chimia,muzica, desenul.
Iar ca limbi straine ma pricep cat de cat la franceza si engleza.
Problema este ca eu nu am facut deloc informatica in gimnaziu si nu stiu cum o sa acomodez in a IX-a cu ea.La calculator ma pricep destul de bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand ar trebui sa mergi unde iti place tie...
in al doilea rand ai o medie mare asa ca poti intra la un liceu bun iar daca nu iti place romana, istoria, desenul etc... nu iti va placea la filologia
deci mate-info ti`s-ar potrivi happy
Sper ca te-am ajutat!
AP:si eu dau examenele in iunie succes!

2 răspunsuri:
| Karolina071919 a răspuns:

Eu termin clasa a XI-a la matematica-informatica normal.La informatica nu faci Microsoft office (word, excel s.s.m.d.), ci faci c++. daca aveti un profesor bun va ia usor si va explica tot... wordu' si astea le faci in clasa a IX si a X la TIC.
matematica nu e asa urata, atata timp cat esti atent in clasa si iti mai faci si temele.
Daca as fi in locul tau si as avea posibilitatea sa aleg intre mate-info normal si mate info bilingv engleza, eu as alege bilingvul.In ziua de azi engleza e folosita peste tot, in toate domeniile.
Bafta la examene!

| Alexandra_Anca_1997_s30H a răspuns:

Cel mai bun e Stiinte ale Naturii! fiindca nu vei face atata informatica cat la mate-info si matematica este m2, adica un model mai usor happy