| Andreeaaaaaiusti a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a și aș vrea să merg la anul pe profil pedagogic din Galați.
Îmi puteți spune despre acest profil și cum sunt materiile?
Și cu ce medii s-a intrat anii trecuți.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Jupiterrr a răspuns:

Buna! Nu sunt din Galați dar la pedagogic materiile sunt ușoare. Ai următoarele materii:
1 ora de:
Matematica, religie, istorie, fizica, geografie, biologie, desen, muzica, psihologie, sport
2 ore pe săptămână de:
Engleza, socio umane (logica), tic, franceza, engleza, pedagogie si 3 ore de practica. Mai ai romana pe care o faci de 3 ori pe săptămână. Este frumos, avand in vedere ca lucrezi cu copii, faci practica si te implici in foarte multe proiecte. Recomand cu încredere, sunt in primul an si m-am îndrăgostit de acest profil. Vei da probe eliminatorii pentru a întra la muzica, desen sport si un interviu iar ca teze la romana, matematica, engleza si pedagogie. Te pup