| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si locuiesc in Bucuresti. La facultate vreau sa studiez arhitectura, insa am inteles ca la liceul la care se face arhitectura din Bucuresti nu se prea face scoala si in plus e si foarte departe de casa. As prefera sa fac un liceu bun, dar la care se pune accent pe matematica si fizica, si sa studiez arhitectura in particular. Ce liceu as putea alege? Mentionez ca pana acum am media generala 10 si nu as vrea sa merg la Sf. Sava, pentru ca acolo ar trebui sa ma pregatesc intensiv la toate materiile si nu as mai avea destul timp pentru arhitectura, si nici la Tudor Vianu, fiindca nu am studiat informatica in clasele V-VIII.

Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Bianca996 a răspuns:

Si eu tot la arhitectura vreau sa dau,dar nu am ales liceul de arhitectura din aceleasi cauze. Eu spun sa vii la vianu, chiar daca nu ai facut informatica in generala. Nici eu nu am facut, dar cu toate astea ma descurc bine la informatica si profesorii sunt intelegatori. Succes la examene. happy

2 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Dacă vrei la Arhitectură, ar trebui să dai la Liceul de Arte.

| Juliiee a răspuns:

Nu conteaza ce profil faci la liceu happy. Conteaza ce facultate faci tongue