| Kewinii a întrebat:

Ce liceu ati alege? Sfantul Sava, Mihai Viteazul sau Tudor Vianu? Alte recomandari pentru un liceu bun? Mentionez ca prefer sa merg pe mate-info intensiv.

4 răspunsuri:
| IamDavidC a răspuns:

Clar Vianu!

| whydsh87sd a răspuns:

Eu nu sunt din Bucuresti...dar la cate am auzit de Sava si fiind si primul in top national, as zice sa mergi acolo. Daca vrei ceva mai lejer, orienteaza-te spre celelalte doua. Ma gandesc ca ai luat note mari, ar fi ceva wow sa prinzi loc la Sava, dar poate aceasta alegere nu ti mai lasa loc si pentru alte activitati.
Oricum, e doar agelerea ta. Ia in considereare fiecare liceu(sa le pui pe toate pe optiuni). Eu una merg la al doilea liceu din orasul meu, dar pe bio-chimie, deoarece sectia de bio-chimie de la primul e cam naspa, in sensul ca nu am chef sa ajung o tocilara nebuna in a12a, intrucat acolo se pune accent pe memorare si nu pe logica. Mult succes mai departe si sper din tot sufletul ca te am ajutat!

| Kewinii explică (pentru whydsh87sd):

Multumesc mult! Sunt putin derutat pentru ca din ce aud in jur inteleg ca la Sava s-ar toci mai putin. O sa iau in considerare raspunsul tau!

| andrei20403 a răspuns:

Depinde ce vrei de la liceu, eu pot să îți zic doar că in Mihai Viteazu va trebui să inveți foarte mult și e posibil să nu faci față dacă nu ai ambiție.