| Lupucz_Sebi_2000 a întrebat:

Sunt clasa a zecea si semestrul acesta am 70 de absente nemotivate, deci media la purtare mi se va scadea la 3.Semestrul trecut am avut media 9 la purtare.As vrea sa stiu daca voi fi exmatriculat sau voi fi lasat repetent pentru asta. Diriginta a spus ca ea nu stie.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu vei fi exmatriculat, sanctiunea exmatricularii se aplica doar elevilor din cursul superior al liceului, respectiv din cl.XI-XII/XIII.
Vei promova si clasa, deoarece vei avea media anuala 6.
Diriginta ar trebui sa stie Statutul elevului, care prevede sanctiunile disciplinare si Regulamentul-cadru in privinta evaluarii.