| Wwwonderlanddd a întrebat:

Sunt clasa a10a la profil mate info si din semestrul doi as vrea sa ma transfer la alt liceu la profil stiintele naturii. Imi spuneti va rog care sunt conditiile de transfer?

4 răspunsuri:
| sokey a răspuns:

Sa ai media mai mare sau cel puțin egala ca ultima medie de promovare din acea clasa. Adică ultimul elev are 5.99 și tu 5.99 și poți întra acolo bine mersi.
După, partea a doua vin testele de diferențe. Adică materiile ce nu le-ai avut la profilul asta și le ai acolo. Dai diferențe. De obicei, foamea pentru elevi e mare asa ca probabil, în proporție de 90% sa te pună sa copiezi de pe o carte pe alta.

| Wwwonderlanddd explică (pentru sokey):

Din cate stiu eu nu se dau diferente daca de transferi de la MI la SN

| Wwwonderlanddd explică (pentru sokey):

Adica nu ai de ce sa dai diferente din moment ce faci cam aproape aceleasi lucruri la ambele specializari

| sokey a răspuns (pentru Wwwonderlanddd):

Atunci nu dai diferențe...